Opole: rekordziści łykają dziennie 36 tabletek od 7 lekarzy

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2016 18:00

Polipragmazji, poważnemu problemem społeczno-zdrowotnemu, poświęcona była konferencja w Opolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, jaka odbyła się w piątek (24 czerwca).

Opole: rekordziści łykają dziennie 36 tabletek od 7 lekarzy
Co drugi Polak powyżej 65. roku życia codziennie bierze pięć różnych leków. Co dziesiąty łyka ich nawet 10 i więcej. Fot. Archiwum

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, w konferencji udział wziął m.in. dr Jerzy Jakubiszyn, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu. Wskazał on, że chorzy leczą się u różnych lekarzy i zażywają wiele leków, co jest często konieczne w starszym wieku. Ważne jednak, by ich stosowanie leków było pod kontrolą, bo mogą one wchodzić w interakcję.

Grażyna Kowcun, p.o. dyrektora oddziału Funduszu w Opolu przyznała, że NFZ zdecydował się zwołać konferencję, gdyż uznał, że należy pilnie edukować mieszkańców Opolszczyzny.

Co drugi Polak w wieku 65+ codziennie bierze pięć różnych leków. Co dziesiąty łyka ich nawet 10 i więcej. Opolscy rekordziści łykają codziennie 36 tabletek przepisanych przez 7 lekarzy. Ofiarami polipragmazji coraz częściej padają też osoby młode i zdrowe, które ulegają propagandzie telewizyjnych reklamom.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum