OncoArendi Therapeutics przemianowane na Molecure. Nowi członkowie Rady Nadzorczej

Autor: oprac. LJ • Źródło: OncoArendi Therapeutics14 stycznia 2022 08:35

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki OncoArendi Therapeutics podjęło uchwałę o zmianie nazwy spółki na Molecure. Są też zmiany w składzie zarządu.

Molecure zamiast OncoArendi Therapeutics - zmiana nazwy ma oddać wizję i strategię (fot. ShutterStock)
  • Akcjonariusze OncoArendi Therapeutics zdecydowali na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu o zmianie nazwy spółki
  • Zdecydowano też o poszerzeniu składu Rady Nadzorczej o międzynarodowych ekspertów 
  • Nowymi członkami Rady Nadzorczej zostali: dr Nancy Van Osselaer, dr Paul Van der Horst oraz dr Rafał Kamiński

Molecure zamiast OncoArendi Therapeutics

"Zmiana nazwy OncoArendi Therapeutics S.A na Molecure S.A. ma na celu podkreślenie technologicznych i misyjnych fundamentów dynamicznie rozwijającej się firmy" - napisano w komunikacie spółki.

Nowa nazwa jest bardziej pojemna i spójna z obecną misją, wizją i strategią spółki, której model biznesowy polega na poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków – małych cząsteczek celujących w białka i RNA. Nowa nazwa ma także odzwierciedlić zmiany, jakie zaszły w firmie, a także zwiększyć rozpoznawalność spółki na rynkach międzynarodowych.

"Uzupełnienie składu Rady Nadzorczej o ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem ma wzmocnić jej kompetencje eksperckie i podkreślić globalny charakter spółki" - dodano.

Nowi członkowie Rady Nadzorczej Molecure

Nowymi członkami Rady Nadzorczej zostali: dr Nancy Van Osselaer, dr Paul Van der Horst oraz dr Rafał Kamiński.

Dr Nancy Van Osselaer jest obecnie członkiem Rady Naukowej OncoArendi. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju leków uzyskane na kierowniczych stanowiskach w globalnych firmach farmaceutycznych: Galapagos NV, Johnson&Johnson oraz UCB Pharma. W wielu projektach miała kluczowy udział w procesie rejestracji i zatwierdzenia leków do obrotu, prowadząc programy rozwojowe w różnych obszarach terapeutycznych i uczestnicząc w komisjach rozwoju leków. Jest farmaceutką z wykształcenia i posiada doktorat z farmakologii uzyskany na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii.

Dr Paul Van der Horst – od 2021 jest zatrudniony w AgomAb Therapeutics jako Chief Business Officer. Wcześniej pracował w Galapagos NV, gdzie kierował działem rozwoju korporacyjnego, odpowiedzialny za wszystkie większe transakcje, licencjonowanie, M&A oraz inwestycje. Pracował także w butikowym banku inwestycyjnym Kempen & Co w Amsterdamie, zajmując się obrotem europejskimi akcjami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi inwestorom instytucjonalnym w Europie i USA. Ma doktorat z ginekologii onkologicznej w Centrum Medycznym Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie w Holandii.

Dr Rafał Kamiński – od ponad 15 lat jest związany z przemysłem farmaceutycznym (UCB Pharma, Belgia oraz Roche, Szwajcaria), gdzie był kierownikiem zespołów naukowych w działach B+R. Po ukończeniu studiów medycznych i doktoracie z farmakologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, przebywał na zagranicznych stażach w Holandii (Radboud University) i USA (National Institutes of Health) oraz ukończył studia podyplomowe z Medycyny Farmaceutycznej (ULB, Belgia). Do stycznia 2022 pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. Naukowych w OncoArendi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum