OncoArendi Therapeutics: Chiny są dla nas bardzo atrakcyjnym rynkiem

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2019 15:02

W ubiegłym roku chińskie firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne wydały 13,8 mld USD na zakup licencji na nowe leki w większości od podmiotów zagranicznych. Od kilku lat Chiny wdrażają dobre standardy współpracy z rynków USA i Europy Zachodniej - podaje spółka OncoArendi Therapeutics.

OncoArendi Therapeutics: Chiny są dla nas bardzo atrakcyjnym rynkiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 22 do 27 lipca br. firma ta zaprezentowała w Chinach swoje dwa najważniejsze programy badawcze: cząsteczkę OATD-01 - będącą w zaawansowanej 1. fazie badań klinicznych, przeznaczoną do leczenia chorób włóknieniowych o podłożu zapalnym (m.in. niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniu wątroby, sarkoidozie oraz idiopatycznym włóknieniu płuc) oraz kandydata na lek w immunoonkologii - cząsteczkę OATD-02, obecnie w późnej fazie rozwoju przedklinicznego.

Zespół OncoArendi Therapeutics spotkał się w Chinach z przedstawicielami chińskich firm biotechnologicznych i dużymi funduszami inwestującymi w rozwój nowych leków.

- Zainteresowanie nawiązaniem współpracy jest duże - pozytywny wynik dalszych rozmów otwiera możliwości partneringu lub zakupu licencji do praw na prowadzenie dalszego rozwoju klinicznego i wprowadzenie rozwijanych przez OncoArendi leków na rynek chiński - czytamy informacji prasowej.

- Z uwagi na olbrzymią wartość skumulowanego kapitału, chińskie firmy szukają obecnie innowacyjnych projektów biotechnologicznych za granicą, szczególnie kandydatów na lek, będących w zaawansowanym rozwoju przedklinicznym lub wczesnych fazach klinicznych, które mogłyby uzupełnić ich portfel programów badawczych - mówi Marcin Szumowski, prezes OncoArendi Therapeutics.

- Spotkaliśmy się z kilkoma firmami biotechnologicznymi i funduszami, które wysoko oceniły dotychczasowe wyniki naszych badań i wyraziły duże zainteresowanie współpracą zarówno w obszarze platformy chitynazowej (OATD-01), jak i arginazowej (OATD02). Z jedną z firm biotechnologicznych podpisaliśmy umowę CDA (Confidential Disclosure Agreement - umowa z klauzulą poufności), a kolejne dwie umowy są obecnie finalizowane - dodaje prezes Szumowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum