Od 1 czerwca firmą Roche Polska pokieruje Irma Veberic

Autor: PW • Źródło: Roche Polska11 maja 2021 17:01

Od 1 czerwca br. stanowisko General Managera Roche Polska obejmie Irma Veberic, która z firmą Roche związana jest od ponad 20 lat.

Od 1 czerwca firmą Roche Polska pokieruje Irma Veberic
Od 1 czerwca br. stanowisko General Managera Roche Polska obejmie Irma Veberic. Fot. archiwum
  • Irma Veberic z Roche związana jest od 1996 roku. Przeszła przez wszystkie etapy kariery
  • W ostatnim czasie Irma Veberic pełniła funkcję General Managera Roche na Węgrzech
  • Dla Irmy Veberic Roche Polska to trzeci rynek, który będzie rozwijać pod kątem biotechnologii.

W ostatnim czasie Veberic pełniła funkcję General Managera Roche na Węgrzech - podaje firma Roche w informacji przekazanej Rynkowi Zdrowia.

Irma Veberic z Roche związana jest od 1996 roku. Przeszła przez wszystkie etapy kariery, by w 2010 objąć stanowisko General Managera Roche na Słowenii. W 2017 przeniosła się na Węgry, gdzie również pełniła funkcję General Managera.

Veberic ugruntowała pozycję Roche na Węgrzech

- Przyjeżdżając na Węgry zdałam sobie sprawę, że oba te rynki (słoweński i węgierski) są bardzo złożone i różne, mimo że geograficznie położone tuż obok siebie. Moją misją było zminimalizowanie różnic między wynikami terapeutycznymi pacjentów węgierskich i europejskich - mówi Veberic.

Dodaje: - Obraliśmy za cel wdrożenie skutecznej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów za pomocą badań przesiewowych i diagnostyki, a następnie zapewnienie pacjentom dostępu do nowoczesnych terapii na miarę XXI wieku.

Veberic ugruntowała pozycję Roche na Węgrzech. Obecnie firma inwestuje trzy czwarte przychodów z powrotem w tym kraju.

Na Węgrzech funkcjonują trzy jednostki biznesowe Roche - farmacja, diagnostyka i opieka diabetologiczna, a także PV HUB Budapest (Pharmacovigilance Hub).PV HUB Budapest jest odpowiedzialny za 23 kraje europejskie i 6 krajów Półwyspu Bałkańskiego.

W Budapeszcie zlokalizowane jest również RSS Budapeszt (Roche Services & Solutions Operations EMEA), które zatrudnia 900 pracowników. Zespół składa się z obywateli aż 27 państw świata. 63% stanowisk kierowniczych w RSS zajmowanych jest przez kobiety.

Celem Veberic kolejne, innowacyjne strategie

Dla Irmy Veberic Roche Polska to trzeci rynek, który będzie rozwijać pod kątem biotechnologii.

- W Roche Polska zamierzam wdrażać kolejne, innowacyjne strategie, aby docelowo podnosić komfort życia pacjentów i zapewniać im skuteczne, odpowiednio dobrane leczenie. Naszą misją jest dążenie do jak najwyższych standardów leczenia, jako przykład stawiając państwa o świetnie rozwiniętych systemach ochrony zdrowia. Stanowisko General Managera to wielkie wyzwanie, które z przyjemnością podejmę. Ponadto, będę kontynuować budowę silnych i wielofunkcyjnych zespołów, by jeszcze bardziej umocnić firmę - tłumaczy Veberic.

Irma Veberic ma ponad 25 lat doświadczenia w farmacji i biotechnologii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum