×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy prezes UPS Healthcare. To John Bolla

Autor: oprac. LJ • Źródło: UPC Healthcare, mat. prasoweOpublikowano: 05 czerwca 2023 17:20

Nowy prezesem UPS Healthcare został John Bolla. Do spółki dołączył w kwietniu 2022 roku. Odpowiadał wówczas za globalną logistykę i dystrybucję produktów dla opieki zdrowotnej.

Nowy prezes UPS Healthcare. To John Bolla
UPC Healthcare ma nowego szefa. To John Bolla Fot. AdobeStock
 • Nowym prezesem UPS Healthcare został John Bolla
 • Wcześniej odpowiadał w spółce za globalną logistykę i dystrybucję produktów dla opieki zdrowotnej
 • Pracował również dla takich firm jak GSK, Adare Pharma i Lantheus

Nowy szef UPS Healthcare

John Bolla został mianowany nowy prezesem UPS Healthcare. Do UPS dołączył w kwietniu 2022 roku. Odpowiadał wówczas za globalną logistykę i dystrybucję produktów dla opieki zdrowotnej. Prowadził działania biznesowe w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie, w regionie Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Przed dołączeniem do UPS, pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Adare Pharma Solutions, gdzie był odpowiedzialny za globalną sprzedaż, operacje, rozwój kontraktów i strategię produkcji w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

John Bolla Fot. UPC Healthcare
John Bolla Fot. UPC Healthcare

Wcześniej, przez 22 lata pracował w GlaxoSmithKline (GSK) kierując  takimi obszarami jak operacje i produkcja, łańcuch dostaw, zaopatrzenie i dostawy zewnętrzne / CDMO.

Podczas swojej pracy w GSK zajmował wiele kierowniczych stanowisk awansując do roli wiceprezesa ds. łańcucha dostaw w Ameryce Północnej, a następnie starszego wiceprezesa ds. sprzedaży zewnętrznej i produkcji kontraktowej.

Po odejściu z GSK, dołączył do Lantheus Holdings – globalnej, specjalistycznej firmy farmaceutycznej, zajmującej się obrazowaniem medycznym, która dostarcza produkty diagnostyczne i terapeutyczne w sektorze onkologii. Jako dyrektor operacyjny kierował wynikami handlowymi i technicznymi w całej firmie.

Firma UPS ogłosiła również przejście na emeryturę Wesa Wheelera, który przez ostatnie trzy i pół roku zajmował stanowisko prezesa UPS Healthcare. Wes Wheleler, przed rozpoczęciem kariery w UPS, był dyrektorem generalnym firmy Marken, która została przejęta przez UPS w 2016 roku. Następnie przeszedł do segmentu opieki zdrowotnej UPS, gdzie odpowiadał za budowanie wyspecjalizowanych rozwiązań logistycznych wspierających pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze