×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy dyrektor generalny firmy Amgen w Polsce

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Mat. prasowe12 stycznia 2022 09:00

Marco Forestiere został nowym dyrektorem generalnym firmy Amgen w Polsce. Stanowisko objął 1 stycznia.

Nowy dyrektor generalny firmy Amgen w Polsce
Marco Forestiere został nowym dyrektorem generalnym firmy Amgen w Polsce Mat. prasowe

 Marco Forestiere nowym dyrektorem generalnym firmy Amgen w Polsce

Marco Forestiere stanowisko objął 1 stycznia. Nowy dyrektor generalny posiada 15-letnie doświadczenie międzynarodowe w branży farmaceutycznej, zdobyte między innymi poprzez kierowanie organizacjami we Włoszech, Norwegii, Szwecji (Amgen) oraz w Czechach, Słowacji i USA (inne firmy).

- Swoją karierę rozpoczął w 2001 roku w branży telekomunikacyjnej. Do branży farmaceutycznej dołączył w 2006 r. pracując dla Eli Lilly, gdzie obejmował różne stanowiska, między innymi w obszarze finansów korporacyjnych (2009 r.) w Stanach Zjednoczonych, a od roku 2013 r. - Dyrektora Generalnego w Czechach i na Słowacji - informują przedstawiciele Amgen w Polsce. 

Forestiere ukończył inżynierię telekomunikacyjną na Uniwersytecie Bolońskim oraz studia Executive MBA w Szkole Biznesu w Bolonii. Do Amgen dołączył w listopadzie 2017 roku. Odpowiadał za produkty biopodobne we Włoszech.

- W roku 2019 roku awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego Amgen w Norwegii, a od roku 2021 także w Szwecji - dodaje firma w informacji prasowej. 

Dodajmy, że Amgen odpowiada za opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych terapii. Firma wykorzystuje między innymi zaawansowane technologie między innymi z zakresu genetyki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum