Nowy dyrektor generalny Amgen w Polsce

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 05 września 2018 13:36

Firma Amgen poinformowała, że nowym dyrektorem generalnym Amgen w Polsce został Gábor Sztaniszláv. Swoje obowiązki przejął 1 września.

Nowy dyrektor generalny Amgen w Polsce
Gábor Sztaniszláv, dyrektor generalny Amgen w Polsce. Fot. mat. prasowe

Gábor Sztaniszláv ma 20 lat doświadczenia zawodowego w branży farmaceutycznej zdobytego m.in. na Węgrzech i w Rumunii oraz w strukturach międzynarodowych Amgen. Jest absolwentem farmacji na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie oraz MBA na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii.

Karierę w firmie Amgen rozpoczął w sierpniu 2009 roku. Objął wtedy stanowisko kierownika wyższego szczebla na Węgrzech, gdzie zajmował się między innymi kontrolą wydajności sprzedaży oraz był odpowiedzialny za opracowywanie planów rozwoju produktów, a także koordynował działania marketingowe.

W 2013 r. Gábor Sztaniszláv został powołany na funkcję dyrektora generalnego w Rumunii a jednocześnie powierzono mu obowiązki managera sprzedaży leków immuno-onkologicznych w północno-wschodniej Europie. Kolejnym szczeblem kariery było stanowisko w europejskiej centrali Amgen - dyrektora odpowiedzialnego we wszystkich krajach Europy za projekt mający na celu budowanie jakościowych relacji z partnerami biznesowymi firmy. Na początku września tego roku Gábor Sztaniszláv objął funkcję dyrektora generalnego Amgen w Polsce.

Nowy dyrektor generalny podkreśla, że powierzenie mu zarządzania Amgen Polska, organizacją będącą jedną z najlepiej rozwijających się w Europie jest dla niego wyróżnieniem - podano w przygotowanej przez firmę informacji dla mediów.

- Współpracując z wysoko wykwalifikowaną polską kadrą, będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Jestem przekonany, że moje doświadczenia z pracy w krajach, przed którymi stoją podobne wyzwania - takich jak Węgry i Rumunia - pomogą mi w rozwijaniu organizacji Amgen w Polsce. Wierzę, że będziemy wspólnie kontynuować z sukcesem działania na rzecz ułatwienia polskim pacjentom dostępu do innowacyjnych leków i nowoczesnych terapii  – mówi Gábor Sztaniszláv.

Amgen koncentruje się na obszarach o dużych, niezaspokojonych potrzebach medycznych. Prowadząc od 1980 roku pionierskie projekty biotechnologiczne, stała się jedną z wiodących na świecie, niezależnych firm biotechnologicznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum