×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niedzielski: spotkałem się ze środowiskiem farmaceutów. "Wycofali się z protestu"

Autor: LJ • Źródło: Rynek ZdrowiaOpublikowano: 08 września 2021 14:10Zaktualizowano: 08 września 2021 15:09

Dzisiaj miałem możliwość spotkać się ze środowiskiem farmaceutów, którzy wycofali się z protestu - zakomunikował w środę, 8 września, minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: spotkałem się ze środowiskiem farmaceutów. "Wycofali się z protestu"
Dzisiaj miałem możliwość spotkać się ze środowiskiem farmaceutów, którzy wycofali się z protestu i nie biorą już udziału w komitecie protestacyjnym, który przygotowuje protest na 11 września - powiedział minister zdrowia Adam niedzielski (fot. PAP)
  • NRA wycofała się z poparcia dla protestów 11 września
  • Informację o wycofaniu się z komitetu protestacyjnego przekazał minister zdrowia
  • Izba stawia na dialog z resortem, a nie radykalne formy protestów

Niedzielski: spotkałem się ze środowiskiem farmaceutów. "Wycofali się z protestu"

8 września br. minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak, wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej zwiększenia wyceny świadczeń medycznych.

Minister zdrowia odniósł się m.in. do aktualnych wydarzeń.

- Mamy gorący okres. Dzisiaj miałem możliwość spotkać się ze środowiskiem farmaceutów, którzy wycofali się z protestu i nie biorą już udziału w komitecie protestacyjnym, który przygotowuje protest na 11 września - powiedział minister.

- Stopniowo staramy się rozwiązywać te problemy, które są artykułowane przez poszczególne środowiska. Wczoraj przedstawiliśmy rozwiązanie dla ratownictwa medycznego. Prowadziliśmy też dialog z dyrektorami szpitali.

Sprawdź: Protest 11 września bez farmaceutów. NRA: nie mamy legitymacji do tak radykalnych działań

Farmaceuci łamistrajkami? Komentarze po stanowisku Naczelnej Rady Aptekarskiej

NIA stawia na dialog z resortem zdrowia

6 września Naczelna Rada Aptekarska opublikowała stanowisko w sprawie protestu osób wykonujących zawody medyczne.

"W związku z planowanym na 11 września bieżącego roku protestem osób wykonujących zawody medyczne Naczelna Rada Aptekarska dokonała ponownej wnikliwej i wszechstronnej oceny zasadności udziału samorządu zawodu farmaceuty we wskazanym proteście, w kontekście całokształtu skomplikowanych aspektów istniejącego stanu faktycznego i prawnego, z uwzględnieniem interesów wszystkich członków samorządu zawodu farmaceuty" - czytamy w stanowisku.

Izba podtrzymuje dotychczasowe postulaty wielokrotnie kierowane do Ministra Zdrowia, potwierdzone przez wspólne zobowiązanie do ich realizacji, zawarte w porozumieniu NRA i Ministra Zdrowia - Strategii na rzecz Rozwoju Aptek.

Czytaj więcej: Protest medyków. - Rządowi nie uda się poróżnić środowiska - zapewnia Wojciech Szaraniec

Nie dla radykalnych form protestu

Popiera też wszelkie postulaty dotyczące zwiększenia wynagrodzeń farmaceutów zatrudnionych w szpitalach i innych zakładach leczniczych. Ta podstawowa kwestia nie budzi żadnych wątpliwości i wokół niej istnieje pełen konsensus w środowisku farmaceutów.

Jednak mając na uwadze wszelkie istniejące okoliczności i uwarunkowania, a przede wszystkim skalę zaangażowania i zainteresowania środowiska farmaceutów szpitalnych planowaną formą protestu, NRA uznaje, że nie posiada legitymacji oraz dostatecznego uzasadnienia do podjęcia tak radykalnych działań, które niewątpliwie mogłyby być interpretowane w sposób wypaczający motywy i zamierzenia środowiska farmaceutów.

 Czytaj koniecznie: Niedzielski obiecuje ponad 1 mld zł na wycenę świadczeń medycznych. Czy to powstrzyma protest medyków?

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum