Niebezpieczne leki w sieci

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2014 19:29

Mimo ostrzeżeń, w internecie nadal można kupić nielegalnie sprowadzane lub wytwarzane tabletki na odchudzanie, wczesnoporonne, viagrę czy sterydy.

W Warszawie zmarła 20-latka, która zażywała jeden z takich preparatów. Jak się okazało, kapsułki, które przyjmowała, zawierały dinitrofenol (DNP), substancję chemiczną używaną do produkcji środków chwastobójczych. Tabletki produkował i sprzedawał mieszkaniec Zgierza. Sąd skazał go na 5 lat więzienia - informuje Nowa Trybuna Opolska.Mimo tragedii kapsułki DNP nadal są w sprzedaży. Marek Brach, wojewódzki inspektor farmaceutyczny w Opolu przestrzega przed kupowaniem jakichkolwiek nieznanych leków przez internet. Przypomina, że np. dinitrofenolu Amerykanie używali jako bojowego środka podczas wojny w Wietnamie.

Z kolei tabletki wczesnoporonne mogą zawierać ogromne dawki hormonów. Ich sprzedaż jest w Polsce zabroniona, ale można je kupić w sieci, omijając prawo. Wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów telefonów komórkowych zamieszczonych w internetowych ogłoszeniach. Obok często są także podane personalia sprzedawców - oczywiście nieprawdziwe.

Więcej: http://www.nto.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum