Neuca: blisko 5,6 mld zł przychodów po trzech kwartałach

Autor: Neuca/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2017 19:36

Neuca po trzech kwartałach 2017 r. odnotowała wzrost przychodów o 7% do 5,59 mld zł. Jednocześnie Grupa wzmocniła swoją pozycję rynkową osiągając prawie 29% udziałów w branży hurtu aptecznego wobec 28% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 r.

Neuca: blisko 5,6 mld zł przychodów po trzech kwartałach
Fot. archiwum

Jak informuje spółka, po trzech kwartałach 2017 r. wypracowała 68,5 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych, czyli o 19% mniej niż w analogicznym okresie. Na spadek zysku wpłynęły zmiany strategii rynkowych przyjętych przez producentów, będące wynikiem ich konsolidacji oraz nowe otoczenie prawne. Po dziewięciu miesiącach Grupa zrealizowała 69% planu finansowego, zakładającego 100 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych.

W segmencie produktów własnych Neuca osiągnęła 21,2 mln zł zysku netto w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r. czyli o 10% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Sprzedaż produktów własnych do aptek wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach o 12% - do prawie 89 mln złotych - podaje spółka.

Neuca stale rozwija i inwestuje w obszar biznesów pacjenckich. Na koniec września 2017 r. sieć przychodni Świat Zdrowia liczyła 63 placówek z dostępem do 144 tysięcy pacjentów. Jednocześnie Neuca prowadziła intensywne prace związane z segmentem badań klinicznych, szczególnie w obszarze innowacyjnych leków.

Neuca w pierwszych trzech kwartałach wzmocniła pozycję lidera na polskim rynku hurtu aptecznego. W tym okresie jej udziały wzrosły o blisko punkt procentowy do prawie 29%. Tradycyjnie, najsilniejszą pozycję Grupa zachowuje wśród aptek niezależnych - gdzie jej udziały w ciągu dziewięciu miesięcy wzrosły do blisko 32% vs. 30 w analogicznym okresie przed rokiem. 

Neuca to dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe po trzech kwartałach 2017 r. wyniosły 29%. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od ponad 700 czołowych producentów z całego świata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum