Najnowsza publikacja na temat badań klinicznych już w sprzedaży

Autor: gcppl.org.pl/ Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2015 10:14

Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych wydało podręcznik "Badania Kliniczne" autorów zbiorowych pod redakcją Teresy Brodniewicz.

Najnowsza publikacja na temat badań klinicznych już w sprzedaży
Fot. Archiwum RZ

"Badania te stanowią fundament współczesnej medycyny i są warunkiem zwiększonego dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii, wpływają znacząco na poszerzenie wiedzy zawodowej lekarzy" - pisze we wstępie Teresa Brodniewicz.

W dobie bardzo wymagających międzynarodowych i krajowych regulacji prawnych, jak również w związku z wysoko ustawioną poprzeczką standardów etycznych, badania kliniczne stawiają wiele wyzwań tym, którzy są zaangażowani w ich rzetelne i jakościowe prowadzenie.

Praca w badaniach klinicznych wymaga od osób zaangażowanych nie tylko wiedzy, stosowania zawsze wysokich standardów etycznych, ale również stałego kształcenia się i poznawania nowych standardów, wytycznych i aktów prawnych.

Stąd też duże zapotrzebowanie na nowoczesny podręcznik dotyczący badań klinicznych. Poprzednia książka pod tytułem Badania kliniczne została wydana ponad 10 lat temu. Od jej wydania nastąpił gwałtowny postęp medycyny, miały miejsce istotne zmiany w prawodawstwie, a także nastąpiły znaczne zmiany w polskim krajobrazie badań klinicznych, które należało uwzględnić.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zarząd Stowarzyszenia GCPpl podjął decyzję o napisaniu niniejszej książki, gromadzącej aktualną, podstawową wiedzę z dziedziny badań klinicznych.

"Przygotowując tę publikację mieliśmy na uwadze szerokie grono osób w naszym kraju, którym badania kliniczne są bliskie: od lekarzy-badaczy począwszy, poprzez pracowników komisji bioetycznych, pracowników urzędów centralnych, farmaceutów, koordynatorów badań, kierowników projektów, monitorów, pracowników jednostek zarządzania jakością, pielęgniarek, a na asystentach i prawnikach kończąc. Książkę kierujemy również do naukowców pracujących nad nowymi lekami, przekazując im wiedzę na temat etapów rozwoju leku po jego wyjściu z laboratorium badawczego - dodaje Teresa Brodniewicz.

Książka przedstawia szeroki panel zagadnień, poczynając od historii badań klinicznych, a kończąc na najnowszych zmianach w prawodawstwie europejskim.

Więcej: http://www.gcppl.org.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum