Na rynek europejski trafił lek biopodobny stosowany w chorobach zapalnych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2018 15:07

Lek Amgetiva pojawił się na europejskich rynkach. 16 października 2018 r. To pierwszy biopodobny adalimumab zarejestrowany przez Komisję Europejską (KE) - informuje firma w Amgen w komunikacie prasowym.

Na rynek europejski trafił lek biopodobny stosowany w chorobach zapalnych
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Lek Amgetiva jest dopuszczony do obrotu w leczeniu chorób zapalnych u dorosłych, w tym czynnego reumatoidalnego zapalenia stawów o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego; czynnego i postępującego łuszczycowego zapalenia stawów; czynnego ciężkiego zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK); ciężkiej osiowej spondyloartropatii bez zmian radiograficznych charakterystycznych dla ZZSK; umiarkowanej do ciężkiej przewlekłej postaci łuszczycy zwyczajnej (plackowatej); umiarkowanego do ciężkiego ropnego zapalenia apokrynowych gruczołów potowych; nieinfekcyjnego zapalenia części pośredniej, odcinka tylnego i całej błony naczyniowej oka; umiarkowanej do ciężkiej czynnej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna i umiarkowanego do ciężkiego czynnego wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Lek Amgetiva jest również dopuszczony do leczenia chorób zapalnych u dzieci i młodzieży, w tym umiarkowanej do ciężkiej czynnej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna (pacjenci w wieku od sześciu lat), ciężkiej, przewlekłej łuszczycy plackowatej (pacjenci w wieku od czterech lat), wielostawowego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów (pacjenci w wieku od dwóch lat) oraz zapalenia stawów z towarzyszącym zapaleniem przyczepów ścięgnistych (pacjenci w wieku od sześciu lat).

- Szczegółowe dane dotyczące wskazań do stosowania oraz bezpieczeństwa zawiera Charakterystyka Produktu Leczniczego. Ten produkt leczniczy podlega dodatkowemu monitorowaniu. Umożliwia to szybką identyfikację nowych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Personel medyczny powinien zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane. Leczenie produktem Amgetiva powinni rozpoczynać i nadzorować lekarze specjaliści posiadający doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu wszystkich chorób, w których ten produkt jest wskazany - informuje producent leku.

- Wprowadzenie leku Amgetiva na rynki europejskie stanowi ważny kamień milowy dla naszego portfolio leków biopodobnych, dzięki któremu zwiększamy opcje terapeutyczne dostępne dla milionów pacjentów zmagających się z przewlekłymi chorobami zapalnymi - powiedział David M. Reese, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju firmy Amgen.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum