Na marcowej liście refundacyjnej dwie nowe insuliny dla diabetyków

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2020 14:10

Dwie nowe insuliny szybkodziałające znajdą się na marcowej liście leków refundowanych. Informacja ta została potwierdzona przez wiceministra zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową, Macieja Miłkowskiego. Nowy wykaz refundacyjny zostanie opublikowany przez MZ w najbliższy piątek, 14 lutego. Lista wejdzie w życie od 1 marca - informuje RMF FM.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Leki te są dedykowane pacjentom z cukrzycą typu pierwszego. Są to preparaty o nazwie  Fiasp Penfill, będące insuliną krótkodziałającą. Są one podawane w fiolce oraz we wstrzykiwaczu, w formie zastrzyków.

Po wejściu preparatów na listę nowych leków refundowanych ich ceny będą niższe dla pacjenta o ponad 50 proc., i będą wynosić odpowiednio 18,07 złotych (cena jednej fiolki) i 34,08 złotych (5 zastrzyków).

Na marcowej liście leków refundowanych znajdzie się też nowy program lekowy dla pacjentów z rakiem rdzeniastym tarczycy. Jak mówił w rozmowie z RMF FM wiceminister Miłkowski, obecnie resort jest w trakcie negocjacji. Rozmowy dotyczą jeszcze trzech czy, czterech istotnych leków.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum