×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NRA: aptekarze, uważajcie na "deklaracje poparcia" ws. refundacji leków

Autor: NIA/Rynek Zdrowia06 lutego 2014 19:44

Za niedopuszczalne uważam kwestionowanie, w jakimkolwiek kontekście, konstytucyjności przepisu art. 8 ustawy refundacyjnej, który wprowadza sztywne marże i sztywne ceny na leki refundowane - stwierdził w apelu opublikowanym w czwartek (6 lutego) prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

NRA: aptekarze, uważajcie na "deklaracje poparcia" ws. refundacji leków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grzegorz Kucharewicz wystosował apel ”w związku z pojawiającymi się inicjatywami kwestionowania konstytucyjności niektórych przepisów ustawy z dnia  12 maja 2011 r. o refundacji leków (…) w kontekście zjawiska ponoszenia strat przez apteki w wyniku obniżek cen wprowadzanych w kolejnych wykazach leków refundowanych”.

”Proszę o ostrożność i rozwagę w deklarowaniu poparcia dla wszelkich akcji podważających konstytucyjność przepisów ustawy o refundacji leków (…) Apeluję o wnikliwe analizowanie przekazywanych do podpisania wzorów ”deklaracji poparcia”. Proszę o rozważenie, czy deklarowanie poparcia dla działań pośrednio wymierzonych w Ministra Zdrowia, ma sens w przeddzień rozpoczęcia prac nad nowelizacją ustawy refundacyjnej” - napisał prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Więcej: www.nia.org.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze