NRA: aptekarze o interpretacji rozporządzenia w sprawie recept lekarskich

Autor: NIA/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2013 10:53

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej wystąpił do ministra zdrowia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie interpretacji obowiązujących przepisów rozporządzenia w sprawie recept lekarskich, w szczególności § 15.

NRA: aptekarze o interpretacji rozporządzenia w sprawie recept lekarskich

Jak czytamy na stronie internetowej Naczelnej Izby Aptekarskiej, zgodnie z docierającymi z NFZ interpretacjami, aptekarz - wbrew brzemieniu § 15 pkt 2 wspomnianego rozporządzenia - zobowiązany jest nie realizować recepty i odesłać pacjenta w przypadku, gdy recepta wystawiona po dniu 31 grudnia 2012 r. nie odpowiada wzorowi recepty, określonemu w załączniku do rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie recept lekarskich, pomimo, że jest ona zgodna ze wzorem obowiązującym przed tą datą.

Zdaniem NIA, interpretacja taka jest nieuprawniona. ”Stosowana przez NFZ interpretacja przepisów rozporządzenia w sprawie recept lekarskich jest sprzeczna z prawem i stanowi kolejny przejaw ograniczania uprawnień pacjentów do nabywania leków na zasadach refundowanych” - napisał prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Więcej: www.nia.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum