NRA: Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem Rady

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2015 11:30

Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem NRA, nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia, a jego obowiązki pełni zastępca sekretarza NRA, który za swoją pracę otrzymuje ryczałt, obejmujący zwrot kosztów i wydatków związanych z pełnieniem funkcji zastępcy sekretarza NRA.

NRA: Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem Rady
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Takie informacje usłyszeliśmy w biurze prasowym NRA, pytając o status b. szefa WOIA, dr Tadeusza Bąbelka.

W styczniu br. dr Bąbelek został zatrzymany przez policję pod zarzutem korupcji. Wtedy nie przyznał się do winy twierdząc, że padł ofiarą "misternej prowokacji".

W czerwcu przyznał się do winy, chcąc dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura przystała na propozycję dr. Bąbelka, a proces przebiegł błyskawicznie. Śledztwo zostało zakończone, do sądu wysłano akta sprawy, o czym na początku lipca informowały media.

Tadeusz B. został oskarżony o to, że na przełomie 2014 i 2015 roku, pełniąc publiczną funkcję prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, uzależnił wydanie pozytywnych rękojmi dotyczących otwarcia i prowadzenia aptek od korzyści majątkowej. Zażądał za pośrednictwem innej osoby 120 tys. zł, po czym przyjął część tej kwoty.

Więcej: http://www.rynekaptek.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum