NIL komunikuje ws. stosowania Charakterystyki Produktu Leczniczego

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 17:18

W czwartek (19 stycznia) Naczelna Izba Lekarska opublikowała komunikat ws. stosowania Charakterystyki Produktu Leczniczego w związku z obwieszczeniem MZ z dnia 23 oraz 29 grudnia 2011 r. w sprawie wykazu leków refundowanych.

Jak informuje Izba, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował o powszechnie dostępnych źródłach informacji o dopuszczonych do obrotu produktach leczniczych, w tym w szczególności o ich wskazaniach terapeutycznych.

Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wydanie pozwolenia jest równoznaczne z zatwierdzeniem Charakterystyki Produktu Leczniczego, ulotki oraz opakowań produktu leczniczego.

Charakterystyka Produktu Leczniczego jest dokumentem przeznaczonym dla fachowego personelu medycznego, podczas gdy ulotka zawiera informacje adresowane do pacjenta. Wskazania do stosowania produktu leczniczego zawarte są w pkt 4.1 Charakterystyki Produktu Leczniczego i punkcie "Jak stosować ulotki dla pacjenta". Wszelkie zmiany w Charakterystykach są do nich wprowadzane jednocześnie z zatwierdzeniem zmiany.

Mając na uwadze powyższe oraz ułatwienie dostępu osobom wykonującym zawód medyczny do przedmiotowych charakterystyk, Urząd zamieścił na swojej stronie internetowej pod adresem: http://leki.urpl.gov.pl wykaz Charakterystyk Produktów Leczniczych wszystkich produktów leczniczych refundowanych.

Więcej: www.nil.org.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum