NFZ o ułatwieniu dla osób wystawiajacych recepty

rynekaptek.pl Autor: PTWP - RynekAptek.pl • Źródło: rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 07 czerwca 2017 21:03

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina lekarzom, że NFZ przygotował ułatwioną procedurę pozwalającą na potwierdzenie utrzymania uprawnienia dostępu do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty. Z procedury tej należy skorzystać do 30 czerwca 2017 r.

NFZ o ułatwieniu dla osób wystawiajacych recepty
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Fundusz przypomina, że zgodnie ze zmienionym zarządzeniem Nr 114/2016/DGL prezesa NFZ z 16 listopada 2016 r. w sprawie trybu i sposobu postępowania dotyczącego nadawania osobom uprawnionym unikalnych numerów identyfikujących recepty, osoba uprawniona, która jednocześnie:

• miała podpisaną umowę z NFZ upoważniającą do wystawiania recept m.in. na leki refundowane ze środków publicznych w ramach udzielanych usług komercyjnych oraz pro auctore i pro familiae
• posiadała dostęp do Portalu Personelu umożliwiającego pobieranie zakresów numerów recept przez internet

ma przygotowaną przez NFZ ułatwioną procedurę pozwalającą na potwierdzenie utrzymania uprawnienia dostępu do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, którą należy wykonać do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Od dnia 1 lipca 2017 r., w przypadku nieprzekazania przez osobę spełniającą powyższe warunki - Wniosku o aktualizację danych osób uprawnionych do wystawiania recept oraz wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept, uprawnienia do pobierania numerów recept zostaną odebrane, a dostęp do Portalu NFZ zablokowany, o ile użytkownik nie korzysta z innych funkcjonalności w Portalu NFZ.

Więcej: www.nfz-katowice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum