Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy wykaz refundowanych leków. Oto lista

Autor: PAP, DKX/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2012 18:21

Resort zdrowia opublikował w sobotę (25 lutego) nową listę refundacyjną, która ma obowiązywać od 1 marca. Leki mają stałe marże i ceny. Poniżej pliki z wykazami do pobrania w formacie pdf.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował podczas sobotniej konferencji w kancelarii premiera, że na liście znalazło się 216 nowych pozycji.

Co do 808 pozycji minister zdrowia wydał decyzje o możliwości rozszerzenia refundacji poza wskazania ujęte w charakterystyce produktu leczniczego. Otrzymały one pozytywną rekomendację Agencji Oceny Technologii Medycznych. Leki wprowadzone poza wskazaniami rejestracyjnymi dotyczą m.in. zakresu pediatrii.

- Są to leki najpotrzebniejsze i przede wszystkim na pewno bezpieczne - powiedział.

Minister zdrowia podkreślał, że w przypadku nowej listy "zadziałał mechanizm ustawy refundacyjnej" - producenci wielu leków złożyli wnioski o obniżkę cen. W związku z tym MZ dokonało 139 obniżek cen leków już refundowanych. Arłukowicz poinformował także, że z nowej listy usunięto pojedyncze produkty.

- Chodzi o to, żeby leki starszej generacji zastępowane były przez leki nowsze - zaznaczył.

To druga lista leków refundowanych w 2012 roku. Pierwsza obowiązuje od 1 stycznia. Wówczas weszła w życie ustawa refundacyjna, zgodnie z którą lista leków ma być aktualizowana co dwa miesiące. Jest ona publikowana w formie obwieszczenia MZ.

Zamieszczamy wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - załączniki do obwieszczenia ministra zdrowia.

Poniżej pliki z wykazami - do pobrania w formacie pdf.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum