Miastko: w nocy do apteki przez szpital

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2011 11:28

Aptekarze w Miastku (województwo pomorskie) zgodzili się na nocne dyżury pod telefonem. Chcą jednak, by najpierw pacjenci zgłaszali się do szpitala, gdzie lekarz zdecyduje, czy konieczne jest wykupienie recepty w nocy.

Miastko: w nocy do apteki przez szpital
Jak informuje "Głos Pomorza", wczoraj (29 czerwca) starosta bytowski dostał na piśmie propozycje miasteckich aptekarzy, którzy zgodzili się na nocne dyżury pod telefonem, ale nie chcą jednak by na drzwiach dyżurującej apteki był podany telefon komórkowy do farmaceuty.

Proponują, by na drzwiach dyżurującej apteki była informacja, że najpierw trzeba zgłosić się do szpitala. O tym, czy istnieje konieczność wykupienia leku w nocy, decydował będzie lekarz. Jeśli lek trzeba będzie wykupić natychmiast, to lekarz skontaktuje się z dyżurującym farmaceutą i poprosi o otwarcie apteki.

To samo dotyczy pacjentów, którzy zgłoszą się z dolegliwościami na pogotowie. Jak ocenił starosta, jeśli miasteccy radni zgodzą się na propozycje farmaceutów, to nie będzie przeszkód, aby weszły one w życie.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum