Medyczna marihuana dopiero czeka na transport do Polski

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2018 11:51

Jak informuje Grzegorz Ćwiek, przedstawiciel firmy Spectrum Cannabis, 7,5 kg suszu, który został sprowadzony z Kanady, jest w Niemczech - i czeka na transport do Polski.

Medyczna marihuana dopiero czeka na transport do Polski
Fot. Shutterstock

Susz przyleciał z Kanady do Niemiec i jest przepakowywany. 7,5 kg medycznej marihuany czeka na zakończenie formalności przez zagraniczne urzędy i transport do Polski - wyjaśnia Ćwiek.

Jak podawały niektóre media, od poniedziałku (17 grudnia) medyczna marihuana miała pojawić się w trzech polskich aptekach. To nieprawda - prostuje przedstawiciel spółki Spectrum Cannabis, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Jak zaznacza Ćwiek, spółka nie chce podawać orientacyjnych dat dostawy, aby nie wprowadzać pacjentów w błąd. Zwraca uwagę na skomplikowane procedury, przez które trzeba przejść, aby dostarczyć leczniczą marihuanę do Polski. Przyznaje, że to nowa sytuacja zarówno dla spółki, jak i dla urzędów.

Ćwiek informuje, że teraz Spectrum Cannabis czeka na dopełnienie formalności przez niemieckie urzędy. "Mamy nadzieję, że przy kolejnych dostawach proces ten będzie przebiegał sprawniej" - czytamy w GW. Zapowiada też, że niebawem firma poda przybliżoną cenę produktu i dokładną datę dostawy do aptek.

Przypomnijmy: Spectrum Cannabis została pierwszym w Polsce dystrybutorem medycznej marihuany.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum