Medicofarma przejmie Grupę HRC i wejdzie na rynek NewConnect

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 września 2020 18:31

Medicofarma SA, spółka zajmująca się rozwojem i produkcją farmaceutyków, podpisała uzupełnienie dokumentu Term Sheet z głównym akcjonariuszem notowanej na NewConnect spółki Grupa HRC - podaje Medicofarma w komunikacie prasowym.

Medicofarma przejmie Grupę HRC i wejdzie na rynek NewConnect
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Medicofarma SA, razem ze swoją spółką zależną - Vitama SA, postanowiły wydzielić ze swoich biznesów prace badawczo-rozwojowe nad nowymi lekami oraz wyrobami medycznymi i wnieść je do spółki notowanej na New Connect, jednocześnie przejmując jej pakiet kontrolny. W efekcie część biotechnologiczna uzyskałaby status spółki publicznej.

- Uważamy, że GPW jest naturalnym środowiskiem dla firm biotechnologicznych, czyli grona do którego bez wątpienia się zaliczamy. Wejście na New Connect będzie katalizatorem do dalszego rozwoju. Medicofarma SA jest producentem pierwszego polskiego testu molekularnego na koronowirusa, opracowanego przez naukowców z poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. Obecnie na rynek trafiła już czwarta wersja rozwojowa tego testu i trwają prace nad kolejnymi - mówi Cezary Kilczewski, Prezes Medicofarma SA.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum