Mazowsze: kończą się zapasy leku w terapii m.in. raka jelita grubego

Autor: warszawa.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 14 września 2016 20:37

Krajowa Fundacja Medyczna, która prowadzi leczenie w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym alarmuje, że kończą się zapasy leku oxaliplatyna - podawanego chorym z rakiem jelita grubego oraz rakiem żołądka. Nie wiadomo, kiedy będzie jego kolejna dostawa - informuje serwis naszemiasto.pl.

Sprawa dotyczy około 120 pacjentów leczonych w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym. - Od dwóch tygodni na rynku nie ma możliwości zakupienia tego leku u producentów i w żadnej hurtowni, a nasze zapasy się kończą. Nie możemy godzić się na przesuwanie terapii pacjentów z tego względu - mówi Justyna Świeżek z Krajowej Fundacji Medycznej.

Serwis naszemiasto.pl otrzymał stanowisko Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie:

"Do Ministerstwa Zdrowia docierają sygnały dotyczące utrudnionej dostępności wszystkich trzech refundowanych produktów leczniczych zawierających oxaliplatynę (Oxaliplatin Kabi, Oxaliplatin Teva, Oxaliplatinum Accord). Aby zapewnić pacjentom dostęp do tych leków, minister zdrowia wydał zgody na sprowadzenie z zagranicy produktów leczniczych zawierających oxaliplatynę. Uruchomienie sprzedaży tych produktów jest planowane na początek przyszłego tygodnia (19-20 września). Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, będą wydawane dalsze zgody na import interwencyjny” - informuje MZ.

Więcej: warszawa.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum