×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mabion wyprodukował pierwszą pełną serię antygenu do szczepionki Novavax

Autor: oprac. LJ • Źródło: Mabion23 grudnia 2021 13:25

W ramach realizacji umowy z Novavax, spółka Mabion wytworzyła pierwszą pełną serię antygenu białkowego szczepionki przeciw COVID-19. Za kolejne etapy procesu obrotu szczepionką odpowiada Novavax.

Mabion wyprodukował pierwszą pełną serię antygenu do szczepionki Novavax
Produkcja w skali komercyjnej dla Novavax jest realizowana według założonego harmonogramu - podkreśla Mabion (fot. PTWP)
  • Mabion w ramach realizacji umowy z Novavax wytworzył dla amerykańskiego partnera pierwszą pełną serię antygenu białkowego
  • Produkcja tej serii składnika szczepionki była poprzedzona kilkukrotnym jego pozyskaniem w ramach procesów objętych pierwszą umową z Novavax
  • Jakość produktu została potwierdzona testami realizowanymi w laboratoriach spółki, a także krzyżowo potwierdzona w laboratoriach pracujących dla Novavax zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych oraz Europie

Nowa szczepionka Novavax działa na warianty Alpha i Beta. Co z Omikronem?

To był przełomowy rok dla farmaceutów. Ale jest już lista wyzwań na 2022

Mabion w ramach realizacji umowy z Novavax zawartej 8 października br. z planowo wytworzył dla amerykańskiego partnera pierwszą pełną serię antygenu białkowego.

Produkcja tej serii składnika szczepionki była poprzedzona kilkukrotnym jego pozyskaniem w ramach procesów objętych pierwszą umową z Novavax podpisaną w marcu.

Jak podkreślono w komunikacie, dzięki temu w powtarzalny sposób osiągnięta została pożądana wysoka jakość produktu, która została potwierdzona testami realizowanymi w laboratoriach spółki, a także krzyżowo potwierdzona w laboratoriach pracujących dla Novavax zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych  oraz Europie.

Łączna wartość kontraktu na dostawę antygenu to 1,5 mld zł

- Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, produkcja w skali komercyjnej dla Novavax jest realizowana według założonego harmonogramu. Rozpoczęliśmy produkcję kolejnej serii, i w następnych tygodniach planujemy wyprodukować coraz więcej serii, aby dojść do pełnej mocy w drugim kwartale 2022 - mówi Krzysztof Kaczmarczyk, prezes zarządu Mabion S.A.

Podkreśla, że polska spółka realizuje proces nie tylko bardzo efektywnie, uzyskując znaczną ilość produktu, ale może również pochwalić się jego wysoką jakością – wszystko zgodnie ze specyfikacją wymaganą przez Novavax.

- Za kolejne etapy procesu obrotu szczepionką odpowiada nasz partner - dodaje prezes Kaczmarczyk.

Mabion rozpoczyna też realizować przychody z tytułu wyprodukowania pierwszej pełnej serii produktu w ramach nowej umowy z Novavax. Łączna wartość kontraktu na dostawę antygenu dla Novavax w okresie jej obowiązywania, tj. do końca 2025 r., została określona na około 1,5 mld zł.

Szczepionka przeciwko COVID-19 firmy Novavax uzyskała warunkową rekomendację EMA

Zielone światło dla preparatu z EMA

Antygen białkowy stanowi kluczowy składnik szczepionki Nuvaxovid, która 20 grudnia br. została zaakceptowana przez Komisję Europejską do stosowania na terenie Unii Europejskiej, a wcześniej pozytywnie zaopiniowana przez Europejską Agencję Leków.

W odrębnych procesach regulacyjnych szczepionka uzyskała zgodę na dopuszczenie w Filipinach oraz Indonezji - łączna populacja obu tych państw wynosi ponad 370 milionów osób - a także autoryzację Światowej Organizacji Zdrowia na warunkowe stosowanie szczepionki produkowanej pod nazwą Covavax.

Ponad 700 tys. szczepień w aptekach. "Co 6-ty punkt szczepień jest w aptece"

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze