Mabion: przychody ze sprzedaży lepsze niż rok temu

Autor: LJX/rynekzdrowia.pl • • 16 lutego 2012 12:38

Spółka Mabion SA uzyskała w IV kwartale 2011 r. ponad 4,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, wobec 2,8 mln zł w IV kwartale roku 2010 - informuje firma w komunikacie prasowym.

Po czterech kwartałach sprzedaż spółki wyniosła narastająco 10,5 mln zł, wobec 3,1 mln po czterech kwartałach roku 2010.

- Znaczący wzrost przychodów był wynikiem prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w zakresie zastosowania własnych technologii do wytwarzania rekombinowanych białek, które w przyszłości mogą być zastosowane w celach terapeutycznych jako leki biotechnologiczne - powiedział Maciej Wieczorek, prezes zarządu spółki.

W IV kwartale spółka zanotowała stratę z działalności operacyjnej w wysokości 0,9 mln zł, co było wynikiem intensyfikacji prowadzonych prac badawczo rozwojowych. W finansowaniu zarówno majątku trwałego (urządzeń) jak i usług badawczych spółka korzystała w znacznej mierze ze środków UE  (program 1.4-4.1) pochodzących z projektu dot. rozwoju leku MabionCD20.

23 grudnia 2011 r. zarząd spółki otrzymał zawiadomienie z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego o uzyskaniu zezwolenia na wytwarzanie produktów leczniczych do badań klinicznych.

Zezwolenie dotyczy substancji aktywnych - białek rekombinowanych (przeciwciał monoklonalnych i innych białek w różnych systemach ekspresji) oraz farmaceutycznych sterylnych - gotowych leków.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum