Mabion: jest zgoda GIF na wytwarzanie leku

Autor: PAP, KR/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2016 12:38

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał zgodę na wytwarzania produktu leczniczego przez Mabion w nowym zakładzie produkcyjnym spółki zlokalizowanym w Konstantynowie Łódzkim - podała spółka w komunikacie.

Zakład biotechnologiczny w Konstantynowie Łódzkim zlokalizowany jest w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fot. Archiwum

Zakład biotechnologiczny w Konstantynowie Łódzkim to nowoczesna inwestycja o powierzchni 6,5 tys. m kw. zlokalizowana w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łączna wartość przedsięwzięcia wraz z wyposażeniem wynosi ok. 70 mln zł. To jedyny tak zaawansowany zakład produkcyjny leków biotechnologicznych w Polsce, oraz jeden z niewielu tego typu obiektów na całym świecie.

Pierwszym lekiem produkowanym komercyjnie na terenie tej inwestycji będzie MabionCD20.

- W celu uzyskania dopuszczenia do produkcji leków biopodobnych Mabion złożył wniosek o wydanie zezwolenia na wytwarzanie badanych produktów leczniczych do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Zezwolenie GIF umożliwi - po rejestracji na rynku - rozpoczęcie komercyjnej produkcji leku MabionCD20, który wykorzystywany jest w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów - wyjaśniał we wrześniu 2015 r. Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum