Mabion SA wprowadzi lek MabionCD20 do Islandii

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2014 13:31

Mabion SA, polska firma biotechnologiczna, rozwijająca i wprowadzająca na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji, podpisała umowę z firmą LYFIS ehf. z Islandii w sprawie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku MabionCD20 w tym kraju.

Kontrakt został podpisany na okres 5 lat z możliwością przedłużenia. Ponadto po rejestracji leku Mabion będzie otrzymywał wynagrodzenie za dostarczane partie leku na poziomie 50-60 proc. wartości ceny rynkowej.

W tym roku spółka podpisała też umowę na rejestrację, dystrybucję i sprzedaż leku MabionCD20 z ukraińską firmą JSC Farmak w odniesieniu do rynków Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu.

Za pośrednictwem firmy LYFIS spółka planuje wprowadzić do Islandii swoje leki, w tym MabionCD20, nad którym prace są już bardzo zaawansowane.

- Firma LYFIS będzie odpowiedzialna za organizację sprzedaży szpitalnej i udział w przetargach, a także strategię sprzedażową i cenową. Zapewnienie sprawnej sieci dystrybucyjnej MabionCD20 jest jednym z priorytetów dla spółki dlatego zamierzamy zawrzeć takie porozumienia z kilkunastoma podmiotami na całym świecie w kontekście rynków mniej regulowanych - przekazał Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

Dla MabionCD20 lekiem referencyjnym jest MabThera. 

Firma zamierza we własnym zakresie dokonać procesu rejestracji leku biopodobnego MabionCD20 na obszarze całej UE, gdzie przeprowadzi badania kliniczne we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami w wybranych krajach Europy. Proces rejestracji badań - będący jednym z warunków do rozpoczęcia badań klinicznych - został sfinalizowany w sześciu krajach.

Spółka wyemituje 790 000 akcji serii K bez prawa poboru i zamierza pozyskać 40 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA, pokrycie rozszerzonych kosztów badań klinicznych leku MabionCD20 oraz uzupełnienie kapitału obrotowego. Oferującym akcje Mabion SA jest Mercurius Dom Maklerski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum