MZ: „stare” druki recept ważne do 18 kwietnia 2020 r.

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2019 16:08

Wydanie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ministra zdrowia z 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept jest związane z wydłużeniem z 12 do 24 miesięcy okresu, w którym druki recept odpowiadających wzorowi, jaki obowiązywał przed 18 kwietnia 2018 r., tj. przed wejściem w życie ww. rozporządzenia, mogły być stosowane.

MZ: „stare” druki recept ważne do 18 kwietnia 2020 r.
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Projektowane zmiany (opublikowano je 12 kwietnia) umożliwią świadczeniodawcom wypisywanie recept na drukach zgodnych z wcześniej, niż obecne, obowiązującymi wzorami, co wpisuje się w ich oczekiwania. W przypadku świadczeniodawców, którzy dysponują zapasami tych druków (i np. nie posiadają nowych druków, ponieważ nie zaopatrzyli się w nie odpowiednio wcześniej) pozwoli uniknąć sytuacji konieczności szybkiego zaopatrzenia się w nowe druki i ponownego przepisywania recept na tych drukach.

Z drugiej strony zmiany te pozwolą realizować recepty na „starych” drukach do 18 kwietnia 2020 r.

W przypadku aptek i punktów aptecznych, zmiana ta pozwoli uniknąć problemów z brakiem możliwości realizacji takich recept i koniecznością odsyłania pacjentów, aby otrzymali recepty wypisane na wzorach zgodnych z załącznikami 6 i 7 nowelizowanego rozporządzenia.

Rekomendowanym rozwiązaniem jest dokonanie zmiany w obowiązującym rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept przez dokonanie zmiany w § 19 polegającej na tym, że wyrazy „12 miesięcy” zastąpi się wyrazami „24 miesiące”.

Czytaj: rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum