MZ: są wytyczne dotyczące monitorowania obrotu produktami leczniczymi (ZSMOPL)

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2019 12:45

W poniedziałek (15 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia opublikowało IV część wytycznych dotyczących Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) oraz komunikat przypominający ministra zdrowia i Głównego Inspektora Farmaceutycznego w sprawie przekazywania do ZSMOPL numeru serii i daty ważności.

MZ: są wytyczne dotyczące monitorowania obrotu produktami leczniczymi (ZSMOPL)
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Celem pierwszego dokumentu jest przedstawienie wytycznych w zakresie przesyłania korekt komunikatów obrotu i stanów dot. produktów leczniczych.

W oddzielnym komunikacie minister zdrowia oraz Główny Inspektor Farmaceutyczny przypominają, że w ramach przekazywania raportów o obrotach i stanach magazynowych do ZSMOPL przez podmioty zobowiązane, przekazywanie komunikatów bez wskazania numeru serii produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, zostało umożliwione wyłącznie na okres przejściowy do dnia 30 kwietnia 2019 r.

Od 1 maja 2019 roku komunikaty bez podania numerów serii oraz bez podania daty ważności będą przez system ZSMOPL odrzucane.

Więcej: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum