MZ publikuje projekt zmian w rozporządzeniu ws. umów na realizację recept

Autor: RCL, MZ/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 10:14

Resort zdrowia opublikował w piątek (2 sierpnia) projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept.

MZ publikuje projekt zmian w rozporządzeniu ws. umów na realizację recept
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt zakłada, między innymi „(...) dostosowanie brzmienia rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 grudnia 2011 r. w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept (Dz. U. z 2013 r. poz. 364) do  zmian wprowadzonych ustawą z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 399, z późn. zm.), zwanej (...) „ustawą kontrolerską” - podaje Ministerstwo Zdrowia.

W projekcie określa się m.in. „sposób postępowania w przypadku zapłaty kary umownej (§ 9 ust. 2) przez aptekę, wynikającej z  wystąpienia pokontrolnego, sporządzonego w wyniku kontroli przeprowadzonej na podstawie art. 61a ust. 3 ustawy, lub czynności, o których mowa w art. 61x ustawy, dotyczących zakresu, o którym mowa w art. 61a ust. 1 ustawy” - informuje resort zdrowia.

Ponadto podmiot prowadzący aptekę będzie zobowiązany poinformowania w formie pisemnej lub elektronicznej dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ o osobach upoważnionych do reprezentowania apteki przed NFZ, w tym w sprawach kontroli, celem usprawnienia przebiegu kontroli.

Na oddziały wojewódzkie NFZ nakłada się „zadanie polegające na prowadzeniu rejestru kar umownych nakładanych na apteki, celem usprawnienia procesu nakładania kar umownych” - podaje resort zdrowia.

Szczegóły: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum