MZ: projekt rozporządzenia dotyczącego podawania na receptach ilości substancji psychotropowych

Autor: RCL, MAK/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2019 17:46

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został w środę (20 listopada) projekt rozporządzenia sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje.

MZ: projekt rozporządzenia dotyczącego podawania na receptach ilości substancji psychotropowych
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Projektowane rozporządzenie ma rozwiać „wątpliwości co do wyrażania na receptach ilości substancji odurzającej lub środka psychotropowego”.

- Wprowadzane projektem zmiany będą miały wpływ na obszar informatyzacji w tym sensie, że zapewnią zgodność wystawiania e-recept w sposób, na jaki pozwala obecnie istniejący system informatyczny, z wymaganiami nowelizowanego rozporządzenia - wyjaśnia resort zdrowia.

- Z uwagi na to że przedmiotem regulacji są w tym przypadku substancje psychotropowe, prekursory kategorii 1 i preparaty zawierające te środki lub substancje, należy w ich przypadku na receptach w postaci papierowej, wyraźnie wyrażać ilość substancji odurzającej lub środka psychotropowego poprzez podanie jej słownie - podaje w ocenie skutków regulacji Ministerstwo Zdrowia.

Szczegóły: legislacja.rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum