MZ: obwieszczenie ws. zmian w wykazie leków refundowanych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2015 13:40

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek (23 kwietnia) obwieszczenie o zmianach w wykazie leków refundowanych, które wejdzie w życie 1 maja 2015 r.

Ogółem do XXI obwieszczenia refundacyjnego zostało dodanych 68 nowych produktów, które są odpowiednikami dotychczas refundowanych.

W związku z wpłynięciem wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych lub ze względu na upłynięcie 1 maja 2015 r. terminu obowiązywania tych decyzji w XXI obwieszczeniu nie znalazło się 46 produktów obecnych w poprzednim obwieszczeniu.

Dla 100 produktów zawierających 33 substancje czynne, rodzaje środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub rodzaje wyrobów medycznych wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu.

Obwieszczenie zwiększa dostępność do leczenia w ramach programów lekowych i katalogu chemioterapii, a także zwiększa dostępność terapii w przypadku chorób, których leczenie jest już finansowane w ramach programów lekowych lub chemioterapii.

Dla 16 leków zawierających 5 substancji czynnych, stosowanych w chemioterapii i programach lekowych, wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu - od 2277,08 zł do 0,54 zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum