MZ: o szczepionkach ze Szwedami tylko w dokumentach, rozmów nie ma

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2009 09:59

Szwedzkie radio poinformowało, że minister zdrowia Ewa Kopacz poprosiła rząd w Sztokholmie o umożliwienie odkupienia szczepionek przeciwko grypie A/H1N1.

MZ: o szczepionkach ze Szwedami tylko w dokumentach, rozmów nie ma
Według szwedzkich dziennikarzy, z ich kraju nadwyżek szczepionek przeciwko grypie A/H1N1 raczej nie dostaniemy.

Szwedzki resort zdrowia dostał nieoficjalny list w sprawie szczepionek. Wcześniej o takich planach informowało radio RMF FM powołując się na słowa m.in. szwedzkiej minister zdrowia Marii Larrson. Według tych informacji Polska chciałaby kupić od Szwedów nadwyżkę leku – informuje Gazeta Wyborcza.

Otrzymanie listu z Polski w sprawie szczepionek potwierdził w TVN 24 Niklas Thorseliuf, sekretarz prasowy szwedzkiego ministerstwa zdrowia. Rzecznik nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów mówiąc, że nie jest do tego upoważniony.

Zdaniem niektórych szwedzkich dziennikarzy, Polska raczej nie dostanie szczepionek. W Szwecji nadal trwa akcja powszechnego szczepienia, a w kolejce czekają jeszcze ponad cztery miliony osób.

Piotr Olechno, rzecznik ministerstwa zdrowia twierdzi, że Polska nie prowadzi żadnych rozmów ze Szwedami na temat zakupu szczepionki na nową grypę, a rzekomy list to tylko „wymiana roboczych dokumentów”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum