MZ o systemie monitorowania obrotu produktami leczniczymi

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2017 15:01

Resort zdrowia zamieścił na swojej stronie informację dotyczącą wdrażania Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

MZ o systemie monitorowania obrotu produktami leczniczymi
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Proces podłączenia do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) podzielony jest na 2 etapy:
• Weryfikacja na środowisku ewaluacyjnym
• Praca na środowisku produkcyjnym.

Resort podaje m.in. w komunikacie, że „Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) w celu umożliwienia podmiotom raportującym weryfikacji poprawności wysyłanych komunikatów, udostępnia środowisko ewaluacyjne ZSOMPL:
https://ewa-zsmopl.ezdrowie.gov.pl/

- Sposób podłączenia systemów lokalnych do ZSMOPL na środowisku ewaluacyjnym oraz uzyskania certyfikatu, opisuje dokument „Procedura nadawania uprawnień na środowisku ewaluacyjnym ZSMOPL” oraz „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji” - czytamy w komunikacie.

W kolejnym etapie, po zweryfikowaniu poprawności wysyłanych komunikatów, Administrator Lokalny podmiotu raportującego składa wniosek o założenie konta na środowisku produkcyjnym. Procedura dostępu do środowiska produkcyjnego ZSMOPL zostanie opublikowana na stronie internetowej CSIOZ.

- Trwają prace z przedstawicielami hurtowni farmaceutycznych, aptek oraz podmiotów odpowiedzialnych nad optymalizacją komunikatów przekazywanych w ZSMOPL. Obecna wersja specyfikacji komunikatów, opublikowana na stronie internetowej CSIOZ w zakładce „Interoperacyjność” zostanie zaktualizowana po zakończeniu prac - informuje resort zdrowia.

Więcej o procedurze korzystania ze Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum