MZ o Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2019 18:33

Ukazał się projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wzoru wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych.

Opublikowany w piątek (12 kwietnia) projekt rozporządzenia określa wzór wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych, o którym mowa w art. 51b ust. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne, a także wzór wniosku o zmianę w tym rejestrze oraz szczegółowy wykaz dokumentów dołączanych do tego wniosku.

Rozporządzenie powiela regulacje zawarte w dotychczasowym rozporządzeniu z 13 marca 2015 r. w sprawie wzoru wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych (Dz. U. poz. 380). Jedyną zmianą jest dostosowanie wzoru stanowiącego załącznik do rozporządzenia do przepisu art. 20 ust. 1 ustawy z 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz. U. poz. 646, z późn. zm.), czyli wskazanie, że przedsiębiorca we wniosku podaje numer identyfikacji podatkowej (NIP), a nie jak to miało miejsce dotychczas numer REGON.

Czytaj: rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum