MZ: do końca 2018 r. recepty mogą być realizowane na dotychczasowych zasadach

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2018 13:13

W związku z wchodzącymi dziś (18 kwietnia): ustawą w związku z wprowadzeniem e-recepty oraz rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie recept, Ministerstwo Zdrowia informuje, że do końca 2018 r. realizacja recept może następować na dotychczasowych zasadach.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

"W świetle art. 10 ust. 1 ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, do dnia 31 grudnia 2018 r. apteki gromadzą i przekazują informacje do oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia na dotychczasowych zasadach" - pisze w komunikacie resort zdrowia.

Informuje, że "w związku z powyższym, zakres danych niezbędnych do otaksowania recepty w postaci papierowej, wskazanych w § 7 ust. 5 i 6 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept, powinien być zbieżny z dotychczas uzyskiwanymi danymi w procesie otaksowania recept".

Resort tłumaczy, że jedynie „otaksowanie recept w postaci papierowej posiadających unikalny numer identyfikujący receptę i realizowanych przez aptekę podłączoną do Platformy P1 będzie następowało przez wystawienie Dokumentu Realizacji Recepty, natomiast w pozostałych przypadkach - na dotychczasowych zasadach".

Od 17 października br. otaksowanie będzie następowało przez wystawienie Dokumentu Realizacji Recepty, a w braku ww. podłączenia - również na zasadach dotychczasowych.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum