Loteria konsumencka - możliwe nowe i ciekawe formy gier loteryjnych

Artykuł dostarczony przez NEKK • 12 grudnia 2022 15:18

Agencja reklamowa NEKK podczas zakończonej niedawno Gali Farmaceuty NEUCA przeprowadziła coroczną loterię korzystając z innowacyjnego rozwiązania jakim jest aplikacja e-zdrapka. Podczas eventu, korzystając z tego narzędzia rozlosowano ponad 500 nagród natychmiastowych. Czy e-zdrapki i inne nowoczesne loteryjne mechanizmy zastąpią tradycyjne losowanie ze szklanej kuli?

Loteria konsumencka - możliwe nowe i ciekawe formy gier loteryjnych
Loteria konsumencka - możliwe nowe i ciekawe formy gier loteryjnych Fot. NEKK

Loterie i konkursy konsumenckie są najczęściej wykorzystywanymi metodami promocji produktów, firm czy usług. Tego rodzaju promocje marketingowe mają wesprzeć wprowadzane na rynek nowe produkty i oferty lub zwiększyć ich sprzedaż. Dużą zaletą obu form promocji jest to, że zarówno przy loterii jak i konkursie uczestnik wchodzi w interakcję z organizatorem. Mechanizmy te można wykorzystać do pozyskania nowych klientów, budowania lojalności marki wśród konsumentów oraz zwiększenia sprzedaży danego produktu.

„Loteria od konkursu konsumenckiego różni się tym, że jest to gra losowa, a jej wynik zależy wyłącznie od szczęścia uczestnika. Nie musi on tak jak w konkursach wykazywać się wiedzą, spostrzegawczością czy kreatywnością. Jest to narzędzie, które choć jest wymagające dla organizatora (ponieważ w rozumieniu prawnym jest grą losową i w szczegółowy sposób jest uregulowana w ustawie z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych) w zdecydowanie lepszy sposób angażuje potencjalnych uczestników.

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi loteryjnych takich jak e-zdrapki pozwala natomiast przeprowadzać loterie na niespotykaną dotąd skalę, w sposób szybszy, bardziej dynamiczny i ciekawszy dla uczestników. W tym roku zdecydowaliśmy się skorzystać z tego rozwiązania ponieważ innowacja jest wpisana w DNA Grupy NEUCA. Główną nagrodę podczas gali – samochód osobowy losowaliśmy w sposób tradycyjny podczas części wieczorowej uroczystości” – tłumaczy Małgorzata Piotrowicz, Kierownik Sekcji Programów i Akcji Konkursowych agencji reklamowej NEKK.

E-zdrapka - jak to działa?

E-zdrapka jest rozwiązaniem innowacyjnym coraz chętniej wybieranym przez organizatorów loterii. Umożliwia uczestnikom granie na urządzeniach mobilnych oraz stacjonarnych. Uczestnik loterii otrzymuje indywidualny dostęp do swoich zdrapek, przez co w dowolnym momencie może sprawdzić liczbę aktywnych zdrapek, wykonanych gier oraz wygranych nagród. Dodatkowo możliwy jest podgląd na status nagród - odebrane vs. oczekujące na odbiór.

Fot. NEKK
Fot. NEKK

„W przypadku loterii dla NEUCA wykorzystaliśmy mechanizmy oferowane przez Agencję Nofsza, jednego z liderów aktywizacji konsumenckich w Polsce. Komunikację z uczestnikami loterii wzmocniliśmy poprzez wysyłkę wiadomości SMS przypominających o oczekujących zdrapkach i zapraszających do zabawy. E-zdrapka to bardzo wygodny dla uczestnika sposób gry, a dla organizatora możliwość wdrożenia ciekawych rozwiązań kreatywnych i wspierania komunikacji marki. Możliwych jest kilka rozwiązań jeśli chodzi o samą postać e-zdrapki: np. zdrapka z jednym polem - o jej wyniku decyduje grafika prezentująca nagrodę lub zdrapka z większą liczbą pól (np. 6 lub 9) gdzie o wygranej informują np. 3 takie same symbole ” – mówi M. Piotrowicz.

„Od 20 lat nasz zespół zajmuje się organizacją loterii promocyjnych, konkursów i innych aktywizacji. W jednej z naszych loterii zarejestrowaliśmy nawet 4 mln zgłoszeń, a za pośrednictwem naszych modułów przez 2 lata odkryto około 12 mln e-zdrapek. Rozwiązania mobilne tj. e-zdrapki, e-koła fortuny, tap to win, czy LosoFUN są coraz chętniej wybierane przez klientów. Cieszymy się, że NEKK do nas dołączył i implementuje te mechanizmy w branży farmaceutycznej” - mówi Adam Czyż, CEO Nofsza.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze