Łódzkie: aptekarze wyłudzili z NFZ 8 mln zł?

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2019 09:15

Właściciele i kierownicy aptek w Pabianicach, Łodzi i Sieradzu, w sumie dziewięć osób, zostało zatrzymanych przez policję. Są podejrzani o wyłudzanie refundacji za lekarstwa z NFZ na podstawie fałszywych recept wypisywanych przez lekarza psychiatrę.

Łódzkie: aptekarze wyłudzili z NFZ 8 mln zł?
Możliwe, że zatrzymanych osób będzie więcej. Fot. Shutterstock

Podejrzani mający łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych, trafili do aresztu. NFZ szacuje straty na blisko 8 mln zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 40 tys. i 90 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego. Możliwe, że zatrzymanych osób będzie więcej, informuje Dziennik Łódzki.

55-letni lekarz psychiatra, który w latach 2013-2017 miał wyłudzić na szkodę NFZ refundację za leki psychotropowe, wypisując recepty na dane osobowe ponad tysiąca swoich pacjentów, od listopada 2018 r. jest w areszcie.

Jak powiedziała Dziennikowi Łódzkiem Joanna Szczęsna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, w sprawie została też zatrzymana przedstawicielka jednej z firm farmaceutycznych. Kobieta usłyszała zarzuty związane z wprowadzaniem bez zezwolenia do obrotu produktów leczniczych oraz z udziałem w wyłudzeniu refundacji leków.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum