Łódzki producent suplementów diety z rekordową sprzedażą w I półroczu 2021

Autor: oprac. LJ • Źródło: Master Pharm01 października 2021 07:07

W pierwszym półroczu 2021 r. przychody Grupy Master Pharm, producenta suplementów diety, wyniosły 40,2 mln zł. Sprzedaż wzrosła o 48%, zysk netto o 81% rdr - podaje spółka w komunikacie.

Łódzki producent suplementów diety z rekordową sprzedażą w I półroczu 2021
Zarząd korzystnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu Grupy Master Pharm. W jego opinii rynek suplementów diety, nawet w warunkach pandemii, nie jest narażony na długotrwały spadek popytu (fot. AdobeStock)
  • Szef Master Pharm: biznesowo mamy za sobą bardzo dobre półrocze, rekordowe w historii firmy
  • W pierwszym półroczu bieżącego roku spółka odnotowała istotny wzrost wolumenu zamówień
  • Firma widzi duży potencjał w produktach przeznaczonych dla wegetarian, stąd obecnie realizuje projekt, który umożliwi produkcję tego rodzaju suplementów

W pierwszym półroczu 2021 r. przychody Grupy Master Pharm wyniosły 40,2 mln zł, przekładając się na 10 mln zł zysku operacyjnego i 3,9 mln zł zysku netto. Sprzedaż poszła w górę o 48%, zysk netto o 81% rdr.

Jak podano w informacji prasowej, wysoką dynamikę przychodów oraz pozycji wynikowych Master Pharm zawdzięcza przede wszystkim ożywieniu w branży oraz realizacji kontraktów odłożonych przez klientów w niepewnym roku 2020.

Nowi klienci z obszaru produkcji kontraktowej

W pierwszym półroczu bieżącego roku spółka odnotowała wzrost wolumenu zamówień, szczególnie na produkty służące wzmocnieniu odporności. W okresie tym pozyskała siedmiu nowych klientów usług produkcji kontraktowej.

- Biznesowo mamy za sobą bardzo dobre półrocze, rekordowe w historii firmy. Choć na rynku wciąż panuje duża niepewność, zarówno nam, jak i branży, udało się skutecznie dostosować do panujących realiów. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania w warunkach pandemicznych, co potwierdza nie tylko rosnąca sprzedaż, ale i wysoki wzrost marży operacyjnej, z 6 proc. przed rokiem aż do 25 proc. za ostatnie półrocze  – stwierdził Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

W celu utrzymania wysokiego tempa rozwoju w pierwszym półroczu Grupa kontynuowała inwestycje w moce wytwórcze obejmujące zakup nowych linii produkcyjnych i rozbudowę zakładu w Łodzi. Uruchomienie nowych urządzeń i kolejne inwestycje przewidziane są na drugą połowę roku.

Nowy perspektywiczny rynek: produkty dla wegetarian

- Dynamika przyszłego rozwoju Grupy będzie silnie uzależniona od tempa wdrażania nowych mocy wytwórczych. Popyt na usługi produkcji kontraktowej jest bardzo wysoki i żeby go efektywnie zaspokajać musimy stawiać na tego rodzaju inwestycje. Chcemy eksplorować również nowe, perspektywiczne obszary rynku. Zauważamy np. duży potencjał w produktach przeznaczonych dla wegetarian, stąd obecnie realizujemy projekt, który umożliwi nam produkcję tego rodzaju suplementów – dodał szef Master Pharm.

Zarząd korzystnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu Grupy Master Pharm. W jego opinii rynek suplementów diety, nawet w warunkach pandemii, nie jest narażony na długotrwały spadek popytu.

- W najbliższych kwartałach, w przypadku utrzymania ograniczeń związanych z pandemią, spodziewamy się na zmianę okresów wzmożonych zamówień i tymczasowych przestojów, na co jesteśmy odpowiednio przygotowani. Nie dostrzegamy natomiast żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o utrzymanie popytu i tendencji wzrostowej rynku suplementów w długim terminie. Dobre perspektywy ma przede wszystkim produkcja europejska, w tym polska, stanowiąca w obecnej sytuacji bardzo atrakcyjną alternatywę dla produkcji choćby azjatyckiej. Mamy przed sobą świetne perspektywy – podsumował prezes Jacek Franasik.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze