Łódź: PGF Urtica otwiera centrum dystrybucyjne leków

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2016 14:11

PGF Urtica poinformowała o otwarciu nowego magazynu leków szpitalnych w Łodzi. Inwestycja, warta blisko 30 mln zł, będzie największą tego typu hurtownią w kraju.

Łódź: PGF Urtica otwiera centrum dystrybucyjne leków
Nowe centrum dystrybycji leków PGF Urtica; FOT. Materiały prasowe

Budynek o powierzchni 5 tys. m kw. mieści się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przepustowość obiektu to 5500 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania oraz około 4000 lokalizacji półkowych. Obiekt posiada wydzielone, dedykowane magazyny do składowania środków psychotropowych i prekursorów oraz środków cytostatycznych - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Nowa hurtownia będzie miejscem pracy dla 250 osób. - W naszej codziennej działalności dążymy do tego, by być rzetelnym partnerem dla szpitali, pacjentów oraz producentów. Miesięcznie realizujemy ponad 40 tys. zamówień dla około 4 tys. odbiorców w całej Polsce - mówi Tomisław Bensari, prezes PGF Urtica Sp. z o.o.

Dodaje: - Nowy magazyn pozwoli zwiększyć nasze możliwości operacyjne i jeszcze skuteczniej zapewnić pacjentom dostęp do bezpiecznej i innowacyjnej farmakoterapii.

Dzięki inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu 24 godzin, a w trybie pilnym w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu wydawanych będzie 100 000 paczek oraz około 5000 palet.

PGF Urtica Sp. z o. o., należy do Pelion S.A. - właściciela m.in. rodziny DOZ Aptek dbam o zdrowie oraz Drogerii Natura.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum