×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Leki ostatniej szansy. Od 4 maja nowa lista produktów niepodlegających finansowaniu

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia29 kwietnia 2023 13:30Aktualizacja: 29 kwietnia 2023 13:31

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat z nową listą produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL). Wejdzie w życie 4 maja. Jakie leki wyłączono z procedury?

Leki ostatniej szansy. Od 4 maja nowa lista produktów niepodlegających finansowaniu
  • Minister Zdrowia ogłosił kolejną listę produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych
  • W ramach RDTL możliwe jest finansowanie u polskich pacjentów terapii lekami niefinansowanymi ze środków publicznych w danym wskazaniu, na zasadach opisanych w przepisach prawa
  • Z dostępu do RDTL korzystają najciężej chorzy pacjenci, dla których procedura ta zwana jest terapią "ostatniej szansy"

86 leków bez finansowania z RDTL

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę leków niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych. Znalazło się na niej tym razem 86 pozycji, wśród nich leki stosowane w onkologii czy stwardnieniu rozsianym.

- Jednocześnie Minister Zdrowia informuje, że pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie produktem leczniczym niepodlegającym finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych przed dniem obowiązywania właściwego wykazu, mają prawo do kontynuacji leczenia pod warunkiem udowodnienia skuteczności dotychczasowego leczenia. Informacja o kontynuacji leczenia powinna zostać przekazana przez świadczeniodawcę do właściwego lokalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje w komunikacie wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Komunikat wchodzi w życie w terminie 7 dni od daty jego publikacji, czyli 4 maja. Do pobrania pod tekstem.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze