Lek w postaci maści znika z aptek. Zmieni się jego producent

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl27 grudnia 2022 18:30

Może być kłopot z zakupem jednej z maści na opryszczkę. Portal gdziepolek.pl otrzymał informację, że może być czasowy problem z dystrybucją leku w Polsce.

Lek w postaci maści znika z aptek. Zmieni się jego producent
Lek w postaci maści znika z aptek. Zmieni się dystrybutor. Fot. Shutterstock
  • Nie ma jeszcze informacji, kto przejmie dystrybucję leku w Polsce
  • Nie wiadomo te z, kiedy maść powróci ponownie na rynek
  • Sprawa dotyczy preparatu stosowanego przy wczesnych objawach opryszczki

Miejscowe leczenie wczesnych objawów opryszczki

- Z SOLPHARM SP. Z O. O. otrzymaliśmy informację, iż firma nie jest już dłużej podmiotem odpowiedzialnym za dystrybucję leku w Polsce. Na ten moment nie ma jeszcze informacji, kto przejmie produkcję leku i kiedy preparat wróci ponownie na rynek - poinformował portal gdziepolek.pl.

Erazaban 10% to lek w postaci kremu do miejscowego leczenia wczesnych objawów nawracającej opryszczki wargowej u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Substancją czynną preparatu jest dokozanol, który hamuje namnażanie wirusa wywołującego opryszczkę - HSV (Herpes simplex virus).

Substancja czynna leku Erazaban blokuje wnikanie do zdrowych komórek skóry wirusów takich jak wirus opryszczki. W ten sposób zapobiega namnażaniu się wirusa, dzięki czemu skraca czas trwania i może łagodzić przebieg opryszczki. Zmniejsza uciążliwe objawy opryszczki, takie jak: ból, mrowienie, kłucie oraz świąd.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze