Lek na Covid-19? Jest wniosek do FDA o dopuszczenie do użycia preparatu AstraZeneca

Autor: oprac. MP • Źródło: AstraZeneca/Rynek Zdrowia12 października 2021 14:15

Brytyjsko-szwedzki koncern AstraZeneca poinformował o opracowaniu leku na COVID-19. Lek AZD7442 zmniejsza ryzyko ostrego zachorowania lub zgonu spowodowanego zakażeniem koronawirusem.

Firma AstraZeneca opracowała lek na COVId-19 Fot. Shutterstock
  • Przedstawiciele firmy AstraZeneca poinformowali o wynikach testów leku na COVID-19
  • Testy wykazały, że po otrzymaniu leku zmniejsza się o 50 proc. ryzyko ostrego zachorowania lub zgonu spowodowanego zakażeniem koronawirusem
  • Producent zwrócił się do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków o zezwolenie na stosowanie preparatu

Lek na COVID-19. Opracowano preparat zmniejszający ryzyko ciężkiego zachorowania

- Wyniki dla AZD7442, czyli naszej kombinacji przeciwciał o długotrwałym działaniu, dają coraz więcej dowodów na stosowanie tej terapii zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu COVID-19. Wczesna interwencja z użyciem naszego przeciwciała może znacznie zmniejszyć postęp w ciężką chorobę, zapewniając ciągłą ochronę przez ponad sześć miesięcy - mówi Mene Pangalos, wiceprezes wykonawczy BioPharmaceuticals R&D, AstraZeneca.

Według testów ryzyko poważnego zachorowania zmniejsza się o 50 proc., gdy pacjenci otrzymali lek w ciągu maksymalnie 7 dni od pierwszych symptomów zakażenia koronawirusem.

Lek podawany jest poprzez wstrzyknięcie domięśniowe.

 - W związku z utrzymującymi się przypadkami poważnych infekcji COVID-19 na całym świecie, istnieje znaczna potrzeba nowych terapii, takich jak AZD7442, które można wykorzystać do ochrony przed zarażeniem COVID-19 i może również pomóc w zapobieganiu progresji do ciężkiej choroby. Te pozytywne wyniki pokazują, że wygodna domięśniowa dawka AZD7442 może odegrać ważną rolę w walce z tą wyniszczającą pandemią - tłumaczy Hugh Montgomery, profesor z University College London.

Spółka poinformowała, że ​​złożyła wniosek do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków o zezwolenie na użycie AZD7442 w celu profilaktyki COVID-19.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum