Lek antybakteryjny znika z aptek. Terminy przyszłych dostaw nieznane

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl30 sierpnia 2022 20:00

W aptekach zaczyna brakować popularnego antybiotyku. Lek wskazywany jest do leczenia zakażeń uszu, nosa i gardła, w tym zakażeń paciorkowcowych. Data nowych dostaw nie jest znana - informuje portal gdziepolek.pl.

Lek antybakteryjny znika z aptek. Terminy przyszłych dostaw nieznane
Ospen 1500 znika z aptek. Fot. Shutterstock
  • Lek przeciwbakteryjny znika z aptek. Kończą się jego zapasy
  • Jak ustalił portal gdziepolek.pl, nie jest znana data jego kolejnej dostawy
  • Ospen 1500 to tabletki na receptę. Zawierają fenoksymetylopenicylinę, która należy do antybiotyków o działaniu bakteriobójczym

Nieznana data kolejnych dostaw

W sprawie dostępności leku Ospen 1500 współautorzy portalu skontaktowali się z producentem.

- Niestety nadal nie jest zanana data nowej dostawy leku - pisze gdziepolek.pl.

Ospen 1500 to tabletki na receptę. Zawierają fenoksymetylopenicylinę, która należy do antybiotyków o działaniu bakteriobójczym. Substancja ta hamuje syntezę ściany komórkowej drobnoustrojów, unieszkodliwiając je. 

Lek jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń, o lekkim lub umiarkowanym przebiegu, wywołanych przez bakterie wrażliwe na penicylinę: zakażenia uszu, nosa i gardła (zapalenie gardła i migdałków podniebiennych, płonica, zapalenie zatok, ropne zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, ostre zapalenie ucha środkowego, angina Vincenta), zakażenia dróg oddechowych (bakteryjne zapalenie oskrzeli i płuc, odoskrzelowe zapalenie płuc), zakażenia skóry i tkanek miękkich (róża, różyca, liszajec, czyraczność, ropnie, ropowica) oraz w zapobieganiu gorączce reumatycznej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum