Legnica: farmaceuci biorą przykład z lekarzy - powstaje nowa organizacja

Autor: OIA Katowice/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2012 10:12

Na środę (1 lutego) zaplanowane zostało spotkanie Związku Pracodawców Aptek - Porozumienie Dolnośląskie w Legnicy. Na wzór lekarzy farmaceuci tworzą związek.

- Zapraszamy na nie właścicieli aptek z całej Polski - mówi Barbara Makuła, właścicielka kilku aptek i inicjatorka akcji. Przynależność do Porozumienia Dolnośląskiego zadeklarowali już aptekarze m.in. z Legnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Nowej Rudy.

- Pomysł na założenie związku zawodowego jest reakcją na to, co się dzieje wokół ustawy refundacyjnej. Zawiodło nas Ministerstwo Zdrowia, NFZ zlekceważył, nie broni naszych spraw Naczelna Izba Aptekarska, w której spotykają się sprzeczne interesy. Postanowiliśmy zatem sami walczyć o swoje miejsca pracy - wyjaśnia Barbara Makuła.

Niewykluczone, że wiele aptek zostanie zamkniętych, bo grozi im utrata płynności finansowej. Farmaceuci wskazują na obszary, które mogą wpływać na pozycję ekonomiczną ich aptek: obniżka marży, limity cenowe, zakaz rabatowania w hurtowniach i wydłużone oczekiwanie na zwrot pieniędzy za leki refundowane. Ale przede wszystkim nie zgadzają się na praktykę ponoszenia odpowiedzialności za błędnie wypełnione przez lekarzy recepty.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum