Kurs spółki biotechnologicznej poszybował po krótkim komunikacie

Autor: businessinsider.com.pl/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2018 18:45

Polska spółka biotechnologiczna Mabion jest coraz bliżej wprowadzenia swojego leku MabionCD20, który ma pomóc pacjentom chorym na chłoniaki nieziarnicze. Krótki komunikat wystarczył, aby kurs akcji firmy uzyskał w poniedziałek jeden z najlepszych wyników na warszawskim parkiecie.

Kurs polskiej spółki biotechnologicznej poszybował po krótkim komunikacie. Fot. PTWP

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która ma na celu wprowadzenie na rynek leków biotechnologicznych opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Chodzi o leki, które mają być stosowane w leczeniu chłoniaka, przewlekłej białaczki limfocytowej i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Czytaj: Mabion prowadzi badania nad lekiem biopodobnym, do stosowania w RZS

W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

W poniedziałek (15 stycznia) spółka wydała krótki komunikat, z którego wynika, że firma jest coraz bliżej uzyskania pozwolenia na dopuszczenie leku do obrotu (MAA), który planuje złożyć do Europejskiej Agencji Leków (EMA). W efekcie kurs akcji spółki wzrósł w poniedziałek o 13,11 proc. do 134,6 zł.

Czytaj: www.businessinsider.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum