Kukiz'15: podpisanie przez prezydenta ustawy o aptekach to smutny gest

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2017 13:45

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji prawa farmaceutycznego, to "smutny gest"; ta ustawa w sposób nadmierny reguluje rynek farmaceutyczny i realizuje interesy lobby farmaceutycznego - ocenili w środę (17 maja) posłowie Kukiz'15.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski powiedział w środę (17 maja) na konferencji prasowej w Sejmie, że jest rozczarowany decyzją prezydenta o podpisaniu nowelizacji prawa farmaceutycznego.

- Prezydent podpisał bardzo kontrowersyjną ustawę, która w sposób nadmierny reguluje rynek farmaceutyczny, która nie bierze pod uwagę pacjentów, osób, które są klientami aptek. Ta ustawa realizuje interesy lobby farmaceutycznego, olbrzymiego kapitału zagranicznego - podkreślił.

Jak ocenił, nowelizacja prawa farmaceutycznego, spowoduje, że w małych miasteczkach nie powstanie już żadna nowa apteka, a ceny leków pójdą w górę.

Bartosz Józwiak (Kukiz'15) przekonywał, że podpisanie nowelizacji prawa farmaceutycznego, to smutna działalność prezydenta, to bardzo smutny gest.

- Wydawało się, że prezydent wybije się na pewną swobodę działania, natomiast w tej chwili niestety podpisuje się pod jednym z najgorszych projektów w tej kadencji, ewidentnie noszącym znamiona lobbingu i reprezentowania interesów konkretnej firmy - ocenił poseł.

Józwiak pochwalił stanowisko wicepremiera Jarosława Gowina, który w środę w TVN24 powiedział, że jest rozczarowany, iż prezydent nie zawetował ustawy o aptekach.  - Uważam ją za szkodliwą; może doprowadzić do wzrostu cen leków - podkreślił Gowin.

- Chwała dla pana Gowina, że się od tego odciął - podkreślił poseł Kukiz'15.

Ustawa o aptekach stanowi, że prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki będzie miał farmaceuta, posiadający prawo wykonywania zawodu, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółka jawna lub spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, i w której wspólnikami (partnerami) są wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum