Kujawsko-Pomorskie: pielęgniarki nie chcą wypisywać recept

Autor: express.bydgoski.pl/Rynek Zdrowia • • 10 października 2016 11:19

Niewiele pielęgniarek i położnych z Kujawsko-Pomorskiego korzysta z przywileju wypisywania recept. W systemie NFZ zarejestrowanych jest 77 pielęgniarek i 8 położnych, które zgłosiły taki zamiar.

Kujawsko-Pomorskie: pielęgniarki nie chcą wypisywać recept
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dziesięcioro pielęgniarzy i jedna położna wypisało do tej pory recepty - informuje Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy. Do NFZ o nadanie numeru wystąpiły również 22 osoby, które chcą wypisywać recepty refundowane prywatnie np. członkom swoich rodzin.

Samodzielne ordynowanie leków przez pielęgniarki i położne zostało ograniczone przez MZ. Wskazano następujące grupy leków: leki przeciwwymiotne, przeciwzakaźne do stosowania miejscowego, ginekologiczne leki przeciwzakaźne, leki stosowane w niedokrwistości, leki przeciwzakaźne działające ogólnie, leki znieczulające działające miejscowo, leki przeciwbólowe, anksjolityki, leki przeciwpasożytnicze, leki rozszerzające oskrzela, witaminy oraz płyny infuzyjne.

Ministerstwo Zdrowia wyłączyło z listy leki zawierające substancje bardzo silnie działające, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Więcej: www.express.bydgoski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum