×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kujawsko-Pomorskie: apteki będą zamknięte przez godzinę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 stycznia 2012 14:01

Apteki w województwie kujawsko-pomorskim w poniedziałek (16 stycznia) mają być zamknięte od godziny 13.00 do 14.00, a w witrynach pojawią się plakaty z napisem "protest". Recepty będą realizowane tylko w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Kujawsko-Pomorskie: apteki będą zamknięte przez godzinę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej podjęli właściciele i kierownicy ponad połowy aptek w regionie, którzy wzięli udział w zebraniu, w naszej izbie. Jednak mamy sygnały, że do protestu przystąpią też inne apteki, których reprezentanci nie byli obecni - powiedział w piątek (13 stycznia) Piotr Chwiałkowski prezes Pomorsko-Kujawsko Izby Aptekarskiej.

"Dotychczas prowadzone formy protestu przyniosły jedynie skutek w postaci deklaracji ministra zdrowia o niekaraniu lekarzy z tytułu wadliwie wypisanych recept oraz zapowiedź zmiany ustawy o refundacji. Środowisko aptekarskie oczekuje podjęcia analogicznych działań ze strony ministra zdrowia zmierzających do unormowania sytuacji aptek"- napisano w wydanym komunikacie.

Podkreślono, że celem protestu jest wprowadzenie zmian polegających na zniesieniu obowiązku podpisywania przez aptekarzy - bez negocjacji - umów na wydawanie leków refundowanych oraz zniesienia kar dla aptekarzy za błędną realizację recept.

Aptekarze domagają się też pozostawienia dotychczasowego ustawowego systemu refundacji leków, a także doprecyzowania warunków wystawiania i realizacji recept na leki refundowane oraz wprowadzenia arbitrażu z NFZ w spornych sytuacjach związanych z wydaniem lub odmową wydania leku.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze