Krzysztof Kopeć w nowej roli. Został powołany na wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan

Autor: Joanna Kobylańska- Butrym • Źródło: LinkedIn, Rynek Zdrowia13 września 2022 07:33

Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, został powołany na stanowisko wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan. - Z radością rozpoczynam w praktyce działania w kolejnej ważnej roli – napisał w mediach społecznościowych.

Krzysztof Kopeć w nowej roli. Został powołany na wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan
Krzysztof Kopeć podczas Forum Rynku Zdrowia Fot. PTWP
  • Nowym wiceprezydentem Konfederacji Lewiatan został Krzysztof Kopeć z Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
  • - Współpraca wraz ekspertami Konfederacji Lewiatan ze wszystkimi interesariuszami i wzmacnianie dialogu społecznego - to ważne – napisał wiceprezydent
  • Konfederacja Lewiatan to organizacja reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych

Krzysztof Kopeć powołany na wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan

Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, wszedł do zarządu Konfederacji Lewiatan - został powołany na stanowisko wiceprezydenta organizacji. 

- Z radością rozpoczynam w praktyce działania w kolejnej ważnej roli wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan, teraz po rehabilitacji mogę działać i dołożyć cegiełkę do dialogu społecznego reprezentując pracodawców! Współpraca wraz ekspertami Konfederacji Lewiatan ze wszystkimi interesariuszami i wzmacnianie dialogu społecznego - to ważne. Przy inflacji dialog z praktykami powinien zyskiwać na znaczeniu! Dialog nie powinien podlegać inflacji – napisał Krzysztof Kopeć w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy: Konfederacja Lewiatan to organizacja pozarządowa, która reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Organizacja posiada stałe przedstawicielstwo nie tylko w kraju, ale także m.in. w Brukseli. Skupia ponad 4100 firm, które zatrudniają łącznie ponad milion pracowników. Prezydentem Konfederacji od 2019 roku jest Maciej Witucki.

Z kolei Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, którego prezesem jest Kopeć, zrzesza największe krajowe firmy farmaceutyczne.

Krzysztof Kopeć to ekspert w obszarze leków, refundacji leków i farmacji oraz prawa w tym zakresie. Był członkiem Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia oraz pełnił funkcję naczelnika Wydziału Refundacji i Cen w MZ. Pracował również w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, gdzie zajmował się prawnymi i regulacyjnymi aspektami rynku suplementów diety i FSMP.

Posiada doświadczenie w pracy z jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych kancelarii prawnych – Linklaters. Ujęty w 2015 r. w rankingu Chambers Europe w kategorii Life Sciences – Poland – Associates to watch.

Od  2018 r. jest członkiem zarządu Medicines for Europe (dawniej EGA).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum